KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15773092
*
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 19:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 10:56:44
1
100 kr
13/11 17:40:17
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 10:56:44 | 1 | 100 kr |
13/11 17:40:17 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37